Jednodniowe Safari w          Shimba Hills


Safari Shimba Hills
Shimba Hills

 

Mimo, że Park Narodowy Shimba Hills ma tylko kilka kilometrów w linii prostej i jest oddalony o ok. 30 min drogi samochodem od Diani Beach spotkamy tam całkiem inny świat. Do Parku Narodowego Shimba Hills, który znajduje się ok. 500 m.n.p.m prowadzi przechodząca przez miasto Kwale stromo wznosząca się droga. Udając się do Parku przemierzymy gaje bananowców, mango i palm.

 

Tamtejsze powietrze jest odczuwalnie świeższe. Jest tam też odrobinę chłodniej niż w pozostałej części Kenii. Jednak szczególnie odczuwalny jest tam rajski spokój, którego możemy doświadczyć podczas Shimba Hills Safari.  Dzięki temu możemy jeszcze lepiej usłyszeć śpiew różnych odmian tamtejszego ptactwa, czy odgłosów zwierząt na sawannie. Razem z naszym przewodnikiem przeżyjesz niesamowitą przygodę i będziesz mógł być jeszcze bliżej natury, obserwując m.in. słonie,  żyrafy, bawoły, guźce, czy też bardzo rzadko spotykane oryksy szablorogie.

Safari w Kenii, Shimba Hills, Safari jednodniowe
Wodospady Sheldrick

Główną inspiracją do odwiedzenia Parku Narodowego Shimba Hills jest fakt, że na tak małym obszarze, który on zajmuje możemy spotkać- podobnie jak w ogrodzie geologicznym wiele różnych formacji krajobrazu charakterystycznych dla Afryki wschodniej. Trasa jest bardzo urokliwa, gdyż przebiega od sawanny przez lasy deszczowe po góry, tak więc będziecie mogli podczas jednej wyprawy doświadczyć niesamowitej różnorodności przyrody.

Jeśli chcecie, aby Wasza przygoda zaczęła się wczesnym rankiem zabierzcie ze sobą z hotelu suchy prowiant. W parku Shimba Hills jest wiele pięknych miejsc na zrobienie pikniku.

 

Zabierzcie ze sobą, w miarę możliwości, również swoje stroje kąpielowe, gdyż zatrzymamy się w przepięknej dolinie, gdzie wodospady Sheldrick tworzą naturalny zbiornik wodny. Zejście w tamto miejsce zajmuje, co prawda ok. 30 min, ale bardzo się opłaca, a kąpiel w malowniczym zbiorniku wodnym jest na prawdę niesamowicie nastrojowym przeżyciem.

Późnym popołudniem pod koniec naszego jednodniowego Safari w Shimba Hills udamy się do malowniczego miejsca na skraju wysokiego wzgórza, skąd będziemy mogli podziwiać zapierające dech w piersiach widoki. To miejsce jest wyjątkowe na obserwację zachodów słońca.