Safari 2 lub 3 dniowe

Tsavo wschodnie i zachodnie

Safari w Kenii, Park Narodowy Tsavo
Park Narodowy Tsavo

Dla wielu naszych gości przygoda z safari zaczyna się w Parku Narodowym Tsavo wschodnie. Podczas tego krótkiego Safari można zakosztować piękna przyrody i życia, jakie ma nam do zaoferowania Kenia i tamtejsze Parki Narodowe. Park Narodowy Tsavo jest pierwszym Parkiem Narodowym, który powstał w Kenii i który jest wyjątkowy dzięki występującym tam ogromnym słoniom. Poniżej znajdziecie krótki opis safari w Tsavo. Jeżeli jednak to safari wzbudzi Wasze zainteresowanie  i będziecie chcieli dowiedzieć się więcej na temat jego przebiegu przyślemy Wam szczegółowy opis planu safari, w którym uwzględnimy Wasze życzenia.

 


2-dniowe Safari: Tsavo wschodnie


 

Jeżeli wybierasz się na krótki urlop w Kenii, a mimo to chcesz zakosztować przygody na Safari- ta propozycja jest właśnie dla Ciebie! Dzięki starannie dobranemu i sprawdzonemu programowi Safari, będziesz mógł zakosztować przygody na safari, które potrwa dwa dni. Jest to doskonała opcja podczas krótkiego pobytu w Kenii dzięki której nie będziesz musiał rezygnować z niezapomnianej przygody na Safari.

 

Po przeprawie przez sawannę udamy się na obiad. Następnie, po południu  wyruszymy w daleką podróż, która potrwa aż do wieczora. Po przyjeździe na campus safari, gdzie będziemy nocować zjemy obfitą kolację przygotowana przez tamtejszych kucharzy. Tam będziecie mieli czas na odpoczynek, relaks a także na to, aby w dalszym ciągu delektować się urokami Kenii.

W nocy usłyszycie  odgłosy zwierząt, które to nocą prowadzą aktywny tryb życia, m.in. słoni czy lwów.

 

Drugi dzień waszego safari w Kenii zaczniemy kolejną wyprawą, na którą udamy się wczesnym rankiem. Po śniadaniu w campusie i po ostatniej już wyprawie będziemy się kierować do waszego hotelu nad Oceanem Indyjskim. W czasie trwania wyprawy pojedziemy również na późny obiad, który zjemy w loży w Parku Narodowym Shimba Hills, gdzie będziemy mogli podziwiać piękne widoki. Przy dobrych warunkach atmosferycznych ukaże się waszym oczom Tsavo wschodniego.

 

 


3-dniowe Safari: Tsavo wschodnie


Safari w Kenii, 3-dniowe Safari, Tsavo wschodnie, rzeka Galana
Park Narodowy Tsavo

Park Narodowy Tsavo jest największym parkiem narodowym w Kenii. Dlatego też, jego wschodnia część jest bardzo rozległa i aby  móc ją zwiedzić w spokoju potrzeba kilku dni.

Jeżeli planujesz spędzić kilka dni na Safari będzie to idealna opcja dla Ciebie.

 

Dzięki trzydniowemu Safari w Tsavo wschodnim będziesz mógł być jeszcze bliżej natury i poznasz inne zakątki największego parku narodowego w Kenii.  Jedną z większych atrakcji jest możliwość zobaczenia lwów, gepardów, jak również hipopotamów, czy krokodyl, które bardzo często przebywają nad rzeką Galaną.

 

Podczas naszego 3-dniowego Safari w Kenii przeżyjemy niesamowitą przygodę.

Pojedziemy nie tylko przez wyschnięte rzeki, ale również przez różnorodny a także charakterystyczny dla Kenii krajobraz.

 

Drugiej nocy nad rzeką Galaną mogą odwiedzić nas słonie, które są w tym miejscu stałymi gośćmi.

Wieczorem będziecie mogli delektować się urokami Kenii nocą.  Wieczór przy ognisku z lampką wina? To idealny sposób na spędzenie wieczoru po dniu pełnym wrażeń na Safari. Będziecie mogli również wsłuchać się w odgłosy dzikiej przyrody na sawannie, które można usłyszeć tylko nocą.

 

Trzeciego dnia, zanim skończy się Wasza przygoda na Safari i opuścicie park narodowy Wasz przewodnik  zabierze Was w miejsca, gdzie najczęściej można zobaczyć dzikie zwierzęta. Dopiero w godzinach popołudniowych opuścicie park narodowy.

 

Zanim jednak Wasza przygoda na Safari w Tsavo wschodnim dobiegnie końca i wrócicie do Waszego hotelu, czy też domku letniskowego nad Oceanem Indyjskim, udacie się do loży, z której ukaże się Waszym oczom widok zapierający dech w piersiach. Zobaczycie raz jeszcze cały Park Narodowy.

 

 

3-dniowe Safari: Tsavo wschodnie i zachodnie


Safari w Kenii, Safari 3-dniowe, Tsavo wschodnie i zachodnie
Park Narodowy Tsavo

Park Narodowy Tsavo jest podzielony na dwie części, które oddziela linia kolejowa. Na Safari Tsavo wschodnie i zachodnie będziecie mogli poznać obie części tego Parku Narodowego.

 

 

Zaczniemy od wschodniej części Parku Narodowego. Tam właśnie rozpocznie się nasza przygoda na Safari. We wschodniej części Tsavo, w drodze do doliny Tsavo zachodnie, gdzie będziemy mogli podziwiać piękne leopardy, nosorożce i bardzo często spotykane żyrafy, zobaczymy czerwone słonie, lwy i gepardy, zebry, antylopy, czy gazele, które stanowią nie lada atrakcję podczas safari.

safari w Kenii, Park Narodowy Tsavo zachodnie,
Park Narodowy Tsavo Zachodnie

Po nocy spędzonej w namiotach w środku parku, udamy się do loży znajdującą się w miejscu, z którego naszym oczom ukarze się piękny widok na całą dolinę Parku Narodowego Tsavo. Tam będzie możliwość obserwacji słoni, które będą przechadzać się koło nas udając się do wodopoju. My będziemy mogli delektować się kuflem zimnego piwa lub lampką wina.

 

Wczesnym rankiem, kiedy chmury jeszcze wznoszą się nad doliną Parku Narodowego Tsavo, pojedziemy na poranną przejażdżkę, a następnie udamy się w kierunku Oceanu Indyjskiego, gdzie nasze Safari dobiegnie końca. W drodze do punktu końcowego zatrzymamy się w pobliskiej loży na obiad.

3-dniowe Safari: Tsavo wschodnie i Ziwani

Safari w Kenii, 3-dniowe safari, Tsavo wschodnie i Ziwani
Tsavo Zachodnie Ziwani Camp

 

Ten, kto myśli o safari w Kenii ma z pewnością przed oczami widok góry Kilimandżaro, jako idealne tło na zrobienie zdjęć dzikim zwierzętom. Najpiękniejszy widok ukazuje się nie tylko z Parku Narodowego Amboseli, ale również z Ziwani, skąd przy dobrej pogodzie możemy obserwować piękny, pokryty śniegiem szczyt Kilimandżaro.

 

Jednak na początku naszego Safari, tak jak podczas innych naszych programów, zaczniemy od Tsavo wschodniego, gdzie spędzimy pierwszą noc w namiotach. Jednak nie mamy tu na myśli tradycyjnych namiotów, gdyż z nimi nie mają one wiele wspólnego. Nasze namioty będą wyposażone w łóżka, własną łazienkę z prysznicem  oraz toaletą. Gorący prysznic po dniu pełnym wrażeń z pewnością dobrze nam zrobi, tym bardziej, że wieczorem czeka na nas obfita kolacja regionalna.

Ziwani camp, safari kenia,
Campus Ziwani

Po odbytej wyprawie  przez Tsavo wschodnie, po śniadaniu oraz po przejażdżce w otwartych samochodach opuścimy nasz Park Narodowy. Kolejno udamy sie do Ziwani- małego prywatnego parku, który znajduje się na obrzeżach zachodniej części Tsavo.

 

Nasza podróż zajmie ok. 1,5 h, ale zapewniamy, że nie będzie ona nudna. Na trasie, po prawej jak i lewej stronie będziecie mogli podziwiać widoki zachodniej części Parku Narodowego Tsavo, jak również Parku Lumo, czy też masywu górskiego Taita. Podczas podróży zobaczymy nie tylko dzikie zwierzęta, które migrują z jednej części parku do drugiej, ale również będziemy mogli podziwiać bogactwo natury, m.in. ogromne baobaby i stale zmieniające się krajobrazy. 

 

Po przybyciu do Ziwani, macie chwilę na odpoczynek i relaks przy jeziorze, z którym graniczy nasz campus. To właśnie tam żyją krokodyle i hipopotamy, dlatego też podczas spacerów należy zachować tam ostrożność.

Nasz campus w Ziwani nie jest ogrodzony, dlatego dzikie zwierzęta bardzo często przechadzają się wokół namiotów - to jednak charakteryzuje safari w Kenii.

 

Tego dnia czeka na nas jeszcze jedna przygoda, a mianowicie nocny przejazd przez park, samochodem wyposażonym w duży reflektor na dachu, abyśmy mogli obserwować i czuć się bezpiecznie. 

Hipopotamy, Ziwani, Safari Kenia
Hipopotamy w Ziwani

Rankiem, trzeciego dnia naszego Safari w Kenii udamy się z harcmistrzem w mały spacer po campusie. Będzie to teraz safari "na nogach"

 

Następnie pożegnamy się z campusem oraz ze szczytem Kilimandżaro i udamy się w drogę powrotną do Mombasa lub Diani Beach. Zanim jednak nasza przygoda z Safari dobiegnie końca, zatrzymamy się jeszcze w drodze powrotnej na obiad. Wyprawa kończy się późnym popołudniem.