Wycieszka objazdowa po Kenii


 

Starannie zaplanowana i dopasowana do Twoich potrzeb wycieczka objazdowa stanie się niezapomnianym przeżyciem, jakie zapada w pamięć na długi czas.

 

Chcesz tego doświadczyć? Wybierz się z nami na niesamowitą podróż przez Parki Narodowe w Kenii. Plan naszej wycieczki staramy się dostosowywać do naszych klientów, dlatego też postaramy się spełnić również i Twoje oczekiwania, uwzględniając podczas naszej wyprawy zarówno czas na relaks, jak i na zobaczenie wielu różnorodnych interesujących rzeczy.

 

Poniżej przedstawimy krótki zarys jednej z możliwości przebiegu naszej wycieczki objazdowej.

 

Tak jak każde z safari, organizowanych przez Umbrella Safaris, również i te jest safari prywatnym. Oznacza to, że tylko Wy wraz z przewodnikiem znajdujecie się na pokładzie jednego z naszych jeepów. W związku z tym, że to safari ma formę indywidualną, macie możliwość zaplanowania z Waszym przewodnikiem przebiegu safari. 

 

 

 

Wasz prywatny przewodnik będzie czekał na Was na lotnisku w Nairobi. Oczywiście jest to możliwe, aby Wasze safari rozpoczęło się z Mombay albo też bezpośrednio z waszego hotelu przy plaży. O tym oraz o dalszym przebiegu wycieczki będziecie mogli sami zdecydować przed rozpoczęciem safari.

 

Dołożymy wszelkich starań, aby było one na miarę Waszych oczekiwań. Nasza przygoda rozpocznie się przeprawą przez Nairobi. Jeepami przejedziemy również koło..... aż do Parku Narodowego Samburu.

 

Dla wielu miłośników i osób znających Kenię, Park Narodowy Samburu jest najpiękniejszym Parkiem w Kenii. Dlatego to właśnie tu rozpocznie się Wasza przygoda z Kenią, gdzie doświadczycie wielu wrażeń.

 

Po pierwszej przejażdżce na safari dotrzemy do campusu o nazwie Samburu Interpids  Camp. Tutaj zostaniemy ugoszczeni pysznym posiłkiem. Jest to również miejsce, gdzie będziemy mogli się zrelaksować przed kolejną wyprawą.

 

Kolejny dzień naszego safari spędzimy w Samburu, gdzie będziemy mogli doświadczyć wielu ciekawych przeżyć, być bliżej dzikiej natury i cieszyć się pięknymi widokami.

 

Trzeciego dnia opuścimy park narodowy Samburu i udamy się przez plantacje i fermy w kierunku Nakuru. Po drodze zatrzymamy się, aby podziwiać jeden z najpiękniejszych wodospadów Kenii, wodospad Thomsona.

Popołudniu dotrzemy do jeziora Elementaita, gdzie będziemy mieli nocleg w w loddge z widokiem na jezioro.

 

Czwartego dnia naszego safari wybierzemy się do parku narodowego Hell`s Gate, gdzie na pieszo zwiedzimy najciekawsze miejsca i będziemy mogli zachwycać się pięknymi widokami parku.

 

Piątego dnia po śniadaniu pojedziemy jeepami do parku narodowego Nakuru, gdzie zostaniemy do wieczora. Tam, wokół jeziora będziemy mogli z pewnością zobaczyć wiele nosorożców.

 

 

 

Kolejnego dnia udamy się z campusu nad jeziorem Elementaita do Masai Mara. W południe dotrzemy do parku narodowego. Następnie wybierzemy się w długą podróż na safari. Dlatego też dopiero pod wieczór dotrzemy do naszego campusu Mara Intrepids Camp, znajdującego się po środku parku, gdzie będziemy nocować. 

 

Zanim ósmego dnia dnia opuścimy Park Narodowy Masai Mara udając się na nocleg w Nairobi, wybierzemy się przez kolejne dwa dni na różne wyprawy.  

 

Następnie udamy się do parku narodowego Amboseli, znajdującego się u stóp szczytu Kilimandżaro. To właśnie charakterystyczny widok ośnieżonego szczytu stanowi piękne tło do zdjęć dzikich zwierząt.

 

Dziewiątego oraz dziesiątego dnia naszej wycieczki objazdowej udamy się na dalszy podbój Kenii. Następnie opuścimy park i pojedziemy do Ziwani wzdłuż granicy z Tanzanią. 

Jest to kolejne dogodne miejsce na chwilę relaksu i zapomnieniu o codzienności. Nasz Campus usytuowany jest nad jeziorem, gdzie możemy spotkać krokodyle i hipopotamy, które wychodzą wieczorami z wody. Tutaj wybierzemy się na nocną przejażdżkę, jak również odbędziemy nocne piesze safari w pobliżu naszego campusa.

 

Kolejnym przystankiem na naszym safari jest Salt Lick- chętnie odwiedzane miejsce podczas wyprawy na safari. Tuż przed Salt Lick znajduje się ciekawa lodge`a na palach. 

 

Stąd dzieli nas niewielka odległość od parku narodowego Tsavo wschodnie, gdzie będziemy mogli po raz kolejny zobaczyć wiele słoni. Tutaj zostaniemy na kolejne dwie noce. W dzień jednak udamy się na dalszy podbój Kenii. 

 

Pierwszą noc w parku narodowym Tsavo wschodnie spędzimy w campusie Tahri. 

Drugą i ostatnią noc naszego safari spędzimy w innym pięciogwiazdkowym campusie, znajdującym się w innej części Parku Narodowego Tsavo wschodnie, a mianowicie w campusie Galdessa. To właśnie tu zakończy się Wasza przygoda na safari. Oczywiście po zakończenia safari Wasz przewodnik zawiezie Was na lotnisko, czy też do hotelu, gdzie będziecie mogli spędzić resztę dni waszego urlopu w Kenii.