Tsavo wschodnie + Amboseli + Ziwani

To safari jest jednym z najczęściej rezerwowanych safari w naszej ofercie. Trwa ono ponad 4 dni. Różni się ono od innych naszych safari tym, że trzeciego dnia nie udamy się do Tsavo zachodniego, lecz pojedziemy wzdłuż granicy z Tanzanią i tym samym również wzdłuż podnóża Kilimandżaro. 

Safari w Kenii, Amboseli, Ziwani, Tsavo wschodnie
Jezioro w campusie Ziwani

Po południu dotrzemy do Ziwani- małego campusa usytułowanego nad małym jeziorem, do którego należy również park na obrzeżach Tsavo zachodniego. Tam udamy się na nocną przejażdżkę i safari z harcerzem- jedyne w swoim rodzaju, ponieważ nie jak dotąd jeepami, lecz na pieszo.

 

Charakterystyczną cechą Ziwani jest fakt, że jest to campus otwarty, tzn., że zwierzęta poruszają się wolno między namiotami. Nocą możemy bardzo często usłyszeć hipopotamy, które podjadają trawę nieopodal naszego namiotu. Jednak nie musicie się obawiać, pracownicy campusu dbają o Wasze bezpieczeństwo.

 

Nasz campus, z zapierającym dech w piersiach widokiem na górę Kilimandżaro jak i obsługa campusu są oceniane na pięć gwiazdek.

 

Tak więc dajcie się porwać pięknu kenijskiej natury i rozkoszujcie się, tak jak kiedyś Ernesto Hemingway połączeniem dzikiej natury i odrobiny angielskiego kolonializmu.