Tsavo wschodnie i zachodnie + Amboseli

Z pewnością podczas czytania naszych ofert spotkaliście się z nazwą Park Narodowy Amboseli. Safari uwzględniające w swoim programie wizytę w tym Parku w połączeniu z Tsavo zachodnim i wschodnim jest odpowiednią opcja, jeżeli planujemy spędzić na safari więcej niż 4 dni. 

Podczas safari będziecie mogli poznać różnorodne oblicze Kenii i zakosztować tego, co ma nam do zaoferowania. Park Amboseli charakteryzuje się swoją wielkością i brakiem drzew nie wspominając już o lasach. Z tego powodu ciężko jest uwierzyć swoim oczom, widząc rozległe obszary parku zapełnione dziką zwierzynom stojąc po środku niej. Taką ilość zwierząt w jednym miejscu można zobaczyć tylko podczas migracji zwierząt z Serengeti do Masai Mara.

 

Istnieje również możliwość zarezerwowania loży w Ol Tukai znajdującej się po środku parku Amboseli lub pięknego campusa tuż przy wejściu do Parku. W związku z tym, że  Park Amboseli jest stosunkowo mały od naszego kampusa dzieli nas niewielka odległość do miejsca, w którym przebywają różne gatunki zwierząt. Szczegóły naszego safari omówimy jednak podczas rezerwacji, wtedy będziemy mogli dopasować je do Twoich oczekiwań.

Naszą przygodę na Safari  rozpoczniemy od Parku Tasvo wschodnie, dokąd udamy się busami lub jeepami z naszym przewodnikiem.  Tam damy się oczarować urokom Kenii, a przede wszystkim występującym właśnie na tym terenie słoniom czerwonym. 

 

Po dniu pełnym wrażeń udamy się na nocleg. Będziemy nocować w środku Parku Narodowego Tsavo, co jest niezapomnianym doświadczeniem podczas Waszego Safari w Kenii.

 

Po śniadaniu w campusie kolejnego dnia naszego safari udamy się do parku narodowego Amboseli, gdzie na horyzoncie powita nas pokryty śniegiem szczyt góry Kilimandżaro- jednen z najbardziej charakterystycznych miejsc na safari. Zanim jednak ruszymy na podbój parku narodowego Amboseli udamy się do campusu na lunch, który z pewnością doda nam sił na dalsze odkrywanie Kenii. 

 

Kolejnego dnia, po śniadaniu z widokiem na górę Kilimandżaro, ruszymy na dalszy podbój Amboseli. Następnie, czeka nas bardzo interesująca podróż do parku narodowego Tsavo zachodnie.  Będziemy mijać po drodze wulkany, góry, a także piękne doliny Tsavo zachodniego.

Po południu jadąc przez doliny tego paku, możemy przy odrobinie szczęścia podziwiać nosorożce i leopardy. W tym miejscu możemy również obserwować żyrafy, które przebywają tam na prawdę w wielkich ilościach.

 Z Waszego miejsca zakwaterowania będziecie mieli  widok na rozciągającą się tam dolinę, która zazwyczaj ranem jest okryta chmurami. W trakcie śniadania chmury te stopniowo zanikają.

 

Po kilku dniach niezapomnianej przygody w Kenii nasze Safari dobiega końca. Kierowcy odwiozą Was do miejsc noclegowych, do których dotrzemy późnym wieczorem.