Masai Mara, Jezioro Nakuru, jezioro Naivasha

Safari na Masai Mara, trwające od 5 do 6 dni najlepiej jest rozpocząć od Nairobi. Z tego miejsca przejedziemy przez tzw. Great Rift Valley , czyli Wielkie Rowy Afrykańskie. W międzyczasie zatrzymamy się w punkcie widokowym, z którego będziemy mogli obserwować spektakularne rowy, powstałe w wyniku odsuwania się od siebie płyt tektonicznych. Kolejnym naszym przystankiem będzie jezioro Naivasha, gdzie będzie czekał na Was lunch.

 

Po południu wypłyniemy łodziom na jezioro, gdzie zobaczymy pelikany, czy też hipopotamy. Po dotarciu na wyspę Crescent odbędziemy piesze safari, dzięki któremu jeszcze bardziej zakosztujemy dzikiej kenijskiej przyrody. Na tej wyspie występują żyrafy, zebry, bawoły afrykańskie, antylopy i gazele, które będą nam towarzyszyć podczas naszego pieszego safari. Wieczorem udamy się do lodgy nad jeziorem Elementaita, gdzie zostaniemy ugoszczeniu gorącym posiłkiem.

 

Nasz drugi dzień rozpocznie się bardzo wcześnie. Tuż po śniadaniu udamy się w długą podróż na safari, która potrwa aż do wieczora.  Pierwszą atrakcją w dniu dzisiejszym będzie wizyta w Park Narodowym Jeziora Nakuru, gdzie występują dwa gatunki nosorożców. Zobaczymy tam również żyrafy, bawoły afrykańskie, a także lwy. Wieczorem, po jakże długiej wyprawie dotrzemy do naszej loży, gdzie będziemy nocować.

 

Trzeci dzień rozpoczniemy od wyprawy na Masai Mara. Za nim jednak tam dotrzemy, zatrzymamy się po drodze we wioskach i małych miasteczkach, aby móc doświadczyć życia tamtejszej ludności.

Po dotarciu do Masai Mara, zanim dotrzemy do naszego kampusu zabierzemy Was na małą przejażdżkę po Masai Mara. Po przyjeździe na kampus i po zakwaterowaniu udamy się po południu na dalszy podbój Masai Mara.

 

Kolejnego dnia tuż po śniadaniu dokończymy nasz podbój Masai Mara. Do naszego kampusa dotrzemy około południa.

 

Ostatniego dnia naszego safari udamy się wraz z przewodnikiem do Nairobi, a następnie polecimy samolotem do Mombasy. Tam będzie czekał na Was kierowca, który odwiezie Was do waszych hoteli w Kenii.

 

Niezależnie od tego, czy oglądamy Park Narodowy Jeziora Nakuru z tarasu widokowego, czy jesteśmy tuż nad samym jeziorem park ten jest godny zobaczenia. Dlatego też, bardzo chętnie zabieramy tam naszych gości na safari.